در حاشيه شيوع ازدواج های وبلاگی

 

این ماجرا ها منو یاده فیلمهای ایرانی می اندازه که حتما باید یه ماجرای مختوم به ازدواج توش باشه   ضمن اینکه به همه شون تبریک می گم و برا شون آرزوی خوشبختی و سعادت می کنم  

ولی تصور کنید با تو جه به اینکه همه چی اینجا سریع مد می شه منبعد تو مجالس خواستگاری پدر عروس می گه : خب بفرمایید آقا داماد وبلاگ دارند؟ واز همه مهمتر وبلاگشون بطور متوسط چند خواننده داره ؟

مادر داماد : بله البته هم وبلاگ فارسی و هم وبلاگ اینگلیسی که همه برای خوندشون دست و پا می شکونن بچه ام مجبور شده امکان پیغام گذاشتن رو از وبلاگش برداره !!!

و یا مادر عروس در حالیکه قیافه گرفته می گه بهترین لینکها رو تو وبلاگ دخترم می تونید ببینید

.......

..................

... .. در انتها عروس خانوم طبق آخرین مد مصرانه می خواد که مهریش 1 شاخه گل سرخ باشه و حق طلاق و انتخاب مسکن و ... رو هم داشته باشه و اگر خیلی مبتکر باشه حق آشپزی رو  با کمال مهربونی و گذشت به  شاه داماد می ده

 

 

 

ولی از شوخی گذشته من نمی خوام بگم که مهریه بالا درسته زندگیه ای که بخواد بخاطر این چیز ها ادامه پیدا کنه مفت هم نمی ارزه  ولی می دونم ما یه سری قوانین مسخره داریم که در کنار اونها مهریه یه جور حامی برای زن محسوب می شه  مثلا اگر به قوانین ارث توجه کنید  زمین باقی مونده از یک مرد به زنش نمی رسه و فقط اون چیزی که روی زمینه بهش می رسه مثل بنا وساختمان (که معمولا تا اونوقت کلنگی و بی ارزشه ) و اگر بچه و یا وارث دیگه ای هم  نباشه خوش بحال دولت می شه ولی وراث موظفند مهریه زن رو در صورتی که اون تقاضا کنه کامل بپردازند .

 

حالا لطفا نگید این  دیگه کیه ؟ مرده خوره      من فقط واقعیات رو گفتم تا اینقدر ملت پز ندن   

 

   + nava neshat - ٤:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/٦/٥