انتقال درد

 

عادت

بیماری 32 ساله به سراغ ریچارد کرولی درمانگر رفت .

شکایتش این بود :نمی توانم جلوی مکیدن انگشت شستم را بگیرم .کرولی گفت :چندان نگران نباش اما هر روز یک انگشت متفاوت را بمک .

بیمار سعی کرد طبق دستور او عمل کند اما هر بار دستش را به دهانش نزدیک می کرد ناچار می  شد آگاهانه انگشت آن روز را انتخاب کند.هنوز هفته تمام نشده بود که آن عادت از بین رفت .

ریچارد کرولی می گوید : وقتی عادتی پدید می آید مبارزه با آن دشوار است. اما هنگامی که همین عادت ما را مجبور کند رفتار جدیدی در پیش گیریم تصمیم های جدید و انتخاب های جدیدی را انجام دهیم آگاه می شویم که این عادت به زحمتش نمی ارزد .

 

 

 

انتقال درد روحانی به سطح جسمانی

تمرین بی رحمی : هر بار فکری به ذهنت می رسد که می تواند به تو آسیب برساند –حسادت – افسوس –درد عشق –خصومت –نفرت و غیره این کار را انجام بده :ناخن انگشت سبابه ات را چنان در ریشه انگشت شست همان دست فرو ببر که به شدت درد بگیرد . بر درد تمرکز کن :بازتاب جسمانی رنجی است که در عالم روحانی می کشی . تنها هنگامی فشار را کم کن که اندیشه بی رحمانه از ذهنت بیرون رفته باشد .این کار را هر چند بار که لازم است انجام بده تا ان اندیشه ترکت کند حتی اگر لازم باشد ناخنت را بارها و بارها در شست خودت فرو ببری . هر بار بازگشت اندیشه بی رحمانه بیشتر به تاخیر می افتد و اگر هر بار که این اندیشه به ذهنت می رسد این تمرین را انجام دهی اندیشه منفی به تمامی ناپدید می شود.

 

پائولو کوئلیو

 

اینو من یه بار امتحان کردم جدا راست می گه فقط مواظب باشین کسی شما رو نبینه چون ممکنه متهم به داشتن بیماری خود آزاری بشین

 

   + nava neshat - ۱۱:٢۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/٦/۱۳